دیدنی‌ ترین نقاط دنیا برای سفر تابستانی

دیدنی‌ ترین نقاط دنیا برای سفر تابستانی

افراد مختلف سلایق متفاوتی دارند، بنابراین حتی هنگام انتخاب مکان سفر هم مناطق مختلفی را بر اساس سلیقه‌‌ی خود انتخاب می‌کنند. بر این اساس لیستی از بهترین مکان‌های دیدنی آماده کرده‌ایم که از نظر تاریخی، طبیعی و آبی مقاصدی ناب به شمار می‌روند. در واقع این لیست شامل مکان‌های متنوع، متناسب با سلایق مختلف است. قطعا هر کدام از این مقصد‌ها ارزش دیدن دارند  و تجربه‌ای فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهند زد.

۱۰. هیدا گوای (Haida Gwaii)، بریتیش کلمبیا، کانادا

مجمع‌الجزایر هیدا گوای از خلیج‌های کوچک و جنگل‌های انبوه تشکیل شده است و تاریخ اقامت بشری در آن به ۱۲،۰۰۰ سال قبل بر‌می‌گردد. این طبیعت بکر و دست نخورده که تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار گرفته تا چندین مایل از هر گونه آلودگی صوتی و جمعیتی مسون مانده است. با این وجود، تابستان در شهر‌های اطرافش می‌توان فعالیت‌هایی نظیر جشنواره‌ها و رویداد‌های تفریحی را مشاهده کرد. برای سفر به این جزایر باید از فرودگاه ونکوور به این منطقه پرواز کنید که خوشبختانه در فصل تابستان روزانه تا دو پرواز به این جزیره انجام می‌شود. سپس می‌توان با ماشین یا به صورت پیاده مسافت باقی مانده تا این منطقه‌ی بکر را طی کرد. ضمنا این امکان فراهم شده تا به وسیله‌ی یک هواپیمای کوچک یا یک قایق به گشت و گذار در طبیعت بپردازید.

wpid-haida_gwaii.jpg

wpid-haida_gwaii2.jpg

۹. سارک (sark)، جزایر چانِل، فرانسه

جزایر چانل در کانال انگلیسی واقع شده و حال و هوای تاریخی دارد. در این منطقه، دستگاه‌های خود پرداز و چراغ‌های خیابانی وجود ندارد. عبور و مرور ماشین هم ممنوع است و مردم هنوز هم توسط واگن و کالسکه جابجا می‌شوند. سفر به این جزیره تجربه‌ای فراموش نشدنی را برایتان رقم خواهد زد چرا که جستجو و گشت و گذار در طبیعت بکر، سواحل، غارها و دیدن فرهنگ قدیمی هر ماجراجویی را به وجد می‌آورد. در نهایت آشپز‌های بومی این جزیره با غذاهای تازه‌ی دریایی، گوشت گاو محلی و گوشت بره از مهمانان‌شان پذیرایی خواهند کرد و آن‌ها را در هتل‌هایی تاریخی و قدیمی اسکان خواهند داد.

wpid-sark3.jpg

wpid-sark2.jpg

wpid-sark.jpg

۸. پناهگاه Khutzeymateen، کانادا

پارک استانی Khutzeymateen واقع در بریتیش کلمبیا محیط اصلی برای حفاظت از جمعیت خرس‌های گریزلی است که از آن‌ها در مقابل انواع خطرات و انقراض محافظت می‌کنند. طبیعت وحشی و دست نخورده‌ی این ناحیه در ماه ژوئن وقتی که سراسر آن با گیاهان انبوه پوشیده شده، برای پیاده روی عالی است. برای گشت و گذار در این طبیعت زیبا تور‌های تفریحی با قایق یا هواپیما به همراه‌ راهنما‌های با تجربه که می‌دانند کجا بروند و کجا خرس‌های گریزلی را پیدا کنند در دسترس هستند. با وجودِ بودن یکی از  خطرناک‌ترین حیوانات وحشی در دل این پارک، هنوز هم ارزش‌بازدید دارد. برخورد با این حیوانات تنومند از نزدیک‌ به خودی خود خطرناک است با این وجود تجربه دیدن این حیوانات در چند قدمی‌تان قطعا فراموش نشدنی خواهد بود.

wpid-khutzeymateen_canada.jpg

wpid-khutzeymateen3_canada.jpg

wpid-khutzeymateen2_canada.jpg

۷. جزیره ججو، کره جنوبی

جزیره آتشفشانی ججو تحت حفاظت یونسکو است بنابراین می‌توان با اطمینان خاطر تعداد قابل توجهی مکان دیدنی در آن پیدا کرد. علاوه بر سواحل بکر و اقامتگاه‌هایی با کیفیت جهانی این جزیره طبیعت و مناظری وحشی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. از بالا که به جزیره نگاه کنید واضح است که قبلا آتشفشانی در آن وجود داشته ‌و از همه مهمتر اینکه دریاچه‌ای حفره‌ای روی قله وجود دارد و مکانی مناسب برای ماجراجویان به شمار می‌رود. ویژگی شاخص جزیره‌ی ججو وجود خط ساحلی زیبا، آبشار‌های بیشمار‌ و سیستم شبکه‌ای و‌ متصل مشهوری از غارها در آن است. با هواپیما از Mainland به سمت فرودگاه محلی این جزیره که پرواز کنید، بهترین راه برای رفتن به اطراف جزیره، کرایه یک ماشین است.

wpid-jeju4_island.jpg

wpid-jeju3_island.jpg

wpid-jeju7_island.jpg

wpid-jeju5_island.jpg

wpid-jeju_island.jpg

wpid-jeju6_island.jpg

۶. جزیره کرس، فرانسه

جزیره کرس، محل تولد ناپلئون بناپارت، دارای ‌تاریخی هرچند کوتاه  است. این جزیره، آب و هوایی مدیترانه‌ای دارد بنابراین در تمام طول سال وضعیت آب و هوایی معتدلی دارد. در فصل تابستان عامل اصلی جذب گردشگران، سواحل و اقامتگاه‌های این جزیره است. همچنین غذا‌های تازه‌ای که در این جزیره طبخ می‌شوند سرسخت‌ترین منتقدان غذایی را هم راضی می‌کند. ویژگی‌های شاخص جزیره‌ی کرس طبیعت عالی، بناهای تاریخی و غذاهای خوشمزه آن است. گردشگران می‌توانندبه پیاده روی و بازدید از اماکن تاریخی بپردازند و‌ پس از آن در ساحل بکر این جزیره استراحت کنند و آرامش بگیرند.

wpid-corsica2_france.jpg

wpid-corsica_france.jpg

wpid-corsica3_france.jpg

۵. آلپ‌های استرالیایی، استرالیا

اگر از گرما بیزار هستید برای لذت بردن از سرما و ورزش اسکی سفری به آلپ‌های استرالیایی داشته باشید. این منطقه بین ایالات ویکتوریا یعنی نیوسات‌وِلز  و ایالت مرکزی استرالیا واقع شده است. این منطقه‌ی وسیع به همراه طبیعت وحشی غنی و منابع طبیعی به مقصد مناسبی برای گردشگری تبدیل شده است. پیست‌های اسکی این ناحیه از جاذبه‌های اصلی توریستی آن به شمار می‌رود. در رشته‌کوه‌های آلپ استرالیا نقاط متعددی چه برای حرفه‌ای‌ها و چه برای کسانی که تازه می‌خواهند شروع به کوه‌نوردی کنند وجود دارد.

wpid-australia3.jpg

wpid-australia2.jpg

wpid-australia.jpg

۴. مسیرهای پیاده‌روی مگنا کارتا (MagnaCarta)، انگلستان

مگنا کارتا نام معاهده‌ای است که در سال ۱۲۱۵ میلادی توسط جان پادشاه انگلستان امضا شد و توسط آن فرمان آزادی را صادر کرد. ۲۵ خرداد (۱۵ ژوئن) امسال هشتصدمین سالگرد این آزادی در انگلستان جشن گرفته شد. مسیر‌های پیاده روی مگنا کارتا برای معرفی تاریخ انگلستان از زمان امضای این معاهده است. این سفر از لندن شروع می‌شود و از وینزور، شهر قرون وسطایی سالیسبوری، قلعه‌ی لینکلن (جایی که مگنا کارتا نمایش داده می‌شود)، کِنت و کتابخانه‌ی بادلین(Bodleian، بزرگترین کتابخانه آکسفورد و شامل نسخه‌های خطی) عبور می‌کند. تابستان امسال زمان بسیار مناسبی برای سفر به انگلستان و بازدید از طبیعت زیبا و تاریخ غنی آن است.

wpid-magnacarta3_england.jpg

wpid-magnacarta4_england.jpg

wpid-magnacarta2_england.jpg

wpid-magnacarta_england.jpg

۳.راه‌آهن‌ یانگ‌فرائوییک(Jungfraujoch)، سوییس

کشور سوییس جواهری در دل قاره‌ی همیشه سبز است. بخش سوییسی رشته‌کوه‌های آلپ مقصد گردشگری محبوب اسکی‌بازان در زمستان است، اما در تابستان هم مکان‌های دیدنی متعددی دارد که دیدن آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. مسیر راه‌آهن یانگ‌فرائوییک در سطح بالای میان کوه‌های ایگر و مانک امتداد دارد. این مکان، از  راه‌های دیگر تنها برای کوه‌نوردان حرفه‌ای قابل دسترس است بنابراین تنها راه دیدن قله‌های بکر، یخچال‌های طبیعی و کوه‌های سراسر فرش شده توسط گیاهان سرسبز و انبوه برای مردم عادی استفاده از این راه‌آهن و قطار است. این راه‌آهن در شهر کوچک کلاین شایدِگ(Kleine Scheidegg) واقع شده است، پس برای رسیدن به این نقطه باید از سایر شهر‌های سوییس سوار قطار شوید و به این ایستگاه نقل مکان کنید سپس از اینجا سوار قطار مسیر یانگ‌فرائوییک شوید.

wpid-jungfraujoch5_switzerland.jpg

wpid-jungfraujoch2_switzerland.jpg

wpid-jungfraujoch4_switzerland.jpg

wpid-jungfraujoch3.jpg

۲. مسیر دوچرخه سواری دریاچه‌ی کنستانس، آلمان، سوییس، اتریش

شهر کنستانس در آلمان واقع است و مسیر‌های شگفت‌انگیزی برای دوچرخه سواری دارد. مسیر دوچرخه‌سواری دریاچه کنستانس از میان سه کشور  آلمان، سوییس و اتریش می‌گذرد. در طول این مسیر می‌توان از دیدن روستاهای قرون وسطایی، قلعه‌ها، کلیساها و شهر‌های شاعرانه مجاور رشته‌کوه‌های آلپ لذت برد. اگر دوچرخه‌سواری را دوست ندارید مشکلی نیست، می‌توانید سوار کشتی یا قایق شوید و در طول و عرض این دریاچه به گشت و گذار بپردازید. شهر کنستانس در جنوب غربی آلمان است و یکی از زیباترین شهر‌های این کشور محسوب می‌شود.

wpid-lake_constance3.jpg

wpid-lake_constance2.jpg

wpid-lake_constance.jpg

۱. هاسیِندا‌ زولیتا (HaciendaZuleta)، اکوادور

هتل زولیتا در محدوده‌ی کوه آند واقع شده است و قدمت تاریخی آن به قرن ۱۶ میلادی برمی‌گردد. گردشگران با اقامت در این هتل در خانه‌هایی تاریخی اسکان داده می‌شوند. همچنین پیشنهاد این هتل برای گردشگران گشت و گذار در طبیعت جادویی اطراف روی اسب یا با پای پیاده خواهد بود. گردشگران در مسیر‌های پیاده روی اطراف از دریاچه‌ها و آبشار‌ها دیدن خواهند کرد و در نهایت با صعود بر فراز ابرهای بالای کوهستان از مناظر شگفت‌انکیز آن لذت خواهند برد. هر گونه امکانات لازم در این مکان در دسترس مهمانان است‌.

wpid-hacienda_zuleta.jpg

wpid-hacienda_zuleta3.jpg

wpid-hacienda_zuleta4.jpg

wpid-hacienda_zuleta2.jpg